- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:00

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15 gru 2015, 22:13 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 15:28
Posty: 113
Chciałbym się podzielić jako totalny laik kilkoma poradami i próbami malowania aerografem. Wiem że są wśród Was starzy
'wyjadacze" , a raczej malarze. Ja się ciągle uczę. Moja przygoda rozpoczęła się od rozmów z Leo. Kilka lat temu nabyłem kompresor i aerograf w przyzwoitej cenie (produkt austriacki). Od tej pory próbkuje sobie malowanie obiektów (wagony, lokomotywy, makieta). W zakresie obsługi bardzo pomógł mi film - a raczej cykl filmów dla takich laików jak ja. Może ktoś skorzysta bowiem warto
https://www.youtube.com/watch?v=wh4skm-AGKI
https://www.youtube.com/watch?v=xSoObrm-4P0
https://www.youtube.com/watch?v=K2Q_dZW6tW8
Co do farb eksperymentowałem ze wszystkimi. Najgorsze są w moim odczuciu "olejowe", najlepsze tzw. wodne choć tu trzeba praktyki by wyczuć twz rozcieńczenie farby i tu recepty nie ma :-) Każdy musi sam "wyczuć" aerograf (nakładanie barwy). Filmik pięknie to pokazuje.
Obecnie rozpocząłem stosowanie farb VALLEJO Model AIR. Są to farby wodne, ale nie bez wad. Też trzeba je też "wyczuć" jak zwykłe wodne. VALLEJO Model AIR sa bezpośrednio dedykowane do aerografów. Ostatnio jednak mam kłopot z czarną VALLEJO Model AIR, która w zbiorniczku się pieni. Nie wiem czy to wina aerografu (czyściłem i ciągle to samo), czy też farba (przeznaczona bezpośrednio do aerografu jednak ciągle jest za gęsta). Zniechęca takie doświadczenie do malowania, z drugiej strony, małe efekty zachęcają do kolejnych doświadczeń. Jeżeli macie jakieś fajne porady, spostrzeżenia piszcie :-) Ja też się ciągle uczę :-) Pozdrawiam Maciej :-)
A to efekt mojej zabawy
Obrazek Obrazek Obrazek


Na górę
Post: 16 gru 2015, 19:53 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
Z doświadczenia mogę powiedzieć że Vallejo air nie są tak naprawdę od razu gotowe do malowania. Ja zawsze je rozcieńczam, ale nie wodą tylko rozcieńczalnikiem do farb akrylowych firmy Humbrol. Dlaczego nie urzywam spirytusu? Bo zdażyło mi się dwa razy że farba się "zważyła". Zresztą podobnie zachowują się farby firm Gunze i Tamiya, czyli najwyższą półka farb modelarskich. Spróbuj bardziej rozcieńczyć farbę i malować niskim ciśnieniem (około 1), powinno wyjść ładnie i nie będzie piany ;)
A z innej beczki... czyjej produkcji są te modele? Te sfastygi na transporterach mają imitować flagi? Bo jeśli tak to chyba lepszą by była kalkomania. Poza tym fajne maleństwa :D


Na górę
Post: 17 gru 2015, 22:05 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 15:28
Posty: 113
Sfastyki to taka przymiarka do flag. Kalkomanie były by zasadne ale skąd je wziąść? Kolejne eksperymety własnie polegały na dodatkowym doborze gęstości farb z rodziny AIR i było super. Piana znikneła. Po za tym czarna jest farba specysiczną zostawia duże osady w aerografie. Trzeba go dokładnie myć.


Na górę
Post: 18 gru 2015, 18:07 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
Jeśli masz dostęp do kolorowej drukarki laserowej, to zaopatruje są się w takie coś: http://www.mojehobby.pl/products/Clear-Decal.html , drukujesz na tym kalki, pokrywasz taki arkusz jedną warstwą lakieru bezbarwnego (ja stosuję semi glos Pactry) i po 24 godzinach kładziesz kalki na model. Jedyny minus jest taki, że ciężko spotkać drukarkę posiadająca biały toner, przez co praktycznie nie można uzyskać białego koloru. W Twoim przypadku zostawił bym okrąg przezroczysty, a pod kalkomanią po malował na biało... Jak będziesz miał problem z kalkami to daj znać, coś pomyślimy ;)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl