- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 7:40

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 12 lis 2015, 23:02 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
Ja szyny wycieram na bieżąco szmatką, przejeżdżając nią po główce szyny zaraz po zaszutrowaniu danego odcinka. Wszystko jest jeszcze wtedy wilgotne i w miarę łatwo się czyści. No a boki szyn i tak maluje,więc ich nie czyszcze.


Na górę
Post: 18 lis 2015, 9:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2013, 23:40
Posty: 168
nic dodać, nic ująć, robię tak jak leo pisał z tym, że klej nakładam dwu krotnie (zanim pierwsza warstwa kleju wyschnie dawkuję już drugą) , stosuję tą metodę od samego początku i jeszcze żadnych ubytków nie stwierdziłem :)

_________________
Andrzej Sopot SKMK


Na górę
Post: 01 gru 2015, 20:58 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 15:28
Posty: 113
Zrobiłem jak radziliście. Nichce tu śmiecić "gadaniem", ale to moje pierwsze łukowe moduły "domowe" i chciał bym podzielić się doświadczeniem.
Układanie flexów.
1. Problem pojawił się w odległości dwutoru, czyli wyjścia łuków z toru prostego. Gdybym trzymał odległość wynikającą z prostego dwutoru długie wagony nie moga się minąć. Musiałem "oszukać" na łukach zwiększając odległość by było ok.
2. Mocowoanie modułów tak jak radziliście - wikolowanie mlekiem itd. Wytrasowałem oś łuków dutoru. Do ścianki (czoła modułu) zamontowałem szablon metalowy. Pociągnąłem butaprenem korek (podtorze), odczekałem 10 min i rozpoczałem układanie toru flex. Pinami "łapałem" go by się nie przemieszczał. Na drugim końcu moduły wystawły naddatki toru. Po zaschnięciu, odcięłem je dremelem.
Kolejnym krokim było wikolowanie mlekiem.
3. Szutrowałem dwa moduły metodą "Leo und Uszaty" :) :
- na sucho - formowanie pryzmy szutru sztywnym pędzelkiem,
- spryskanie woda z płynem,
- wikolowanie mlekiem,
Efekt zadawalący i lepszy niż nakładanie szutru na mokry wikol. Zobaczę jutro po wyschnięciu co z tego wyszło.
Dwa schną kolejne dwa czekają na wene twórczą ;)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl