- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:55

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: 02 lis 2015, 16:55 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
... Można dowiedzieć się kiedy jest planowana zmiana serwera ?...
Na dzień dzisiejszy jeszcze nie wiadomo. W każdym razie będzie też nowa wersja forum na nowym miejscu.
Ci komputerowcy, którzy mają to zrobić, cierpią na chroniczny brak czasu z wyjątkiem czasu na Amigę.
Musimy czekać, cierpliwie.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 03 lis 2015, 20:51 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
Witam u nas :)

Profile h0 są więc spokojnie można nabyć
Pytanie jak to wszystko będzie zmontowane - czy da się to wynieść z tego
pomieszczenia bez narażania całości na straty.
Jeżeli przewidziane jest wynoszenie to ja bym poleciał po bandzie
i zastosował profile na końcach i można makietę pięknie wpiąć w układ h0

Obrazek

PS. nie możesz tego budować w jakiejś innej normalnej skali ? :twisted:


Na górę
Post: 04 lis 2015, 3:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 mar 2014, 9:57
Posty: 13
Hej,

No nie mogę tego budować w jakiejś innej normalnej skali , bo już troch\e taboru mam w H0 i niestety , szkoda mi ;)

Stacja będzie podzielona na 3 moduły, które będą trochę problematyczne do wyniesienia, ale przy odrobinie ostrożności da radę.
Muszę to podzielić na moduły (skrzynki) ponieważ chciałbym mieć dobre dojście z każdej strony do budowy. Nie wisieć nad skrzynką wyciągnięty jak struna na prostych rękach jeszcze, bo długo się w ten sposób niestety nie porobi :lol:

Największa skrzynka będzie miała około 1300 X 1700, - także mała nie będzie .... :?

_________________
H0 Epoka III i IV, chociaz ostatnio i V/VI PKP


Na górę
Post: 04 lis 2015, 9:30 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
O co Ci chodzi Prezes?
Przecież Andrzej buduje w normalnej skali.
Dodam od siebie, że w "jedynej słusznej" ;)


Na górę
Post: 06 lis 2015, 1:36 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 05 wrz 2014, 12:50
Posty: 159
Witaj Andrzej, bardzo ciekawy plan makiety, widać że będzie się na niej dużo działo. Domyślam się, że najpierw zebrałeś sporą ilość uwag na modelarstwo.info i dopiero potem opublikowałeś swój projekt tutaj, kiedy już został dopracowany, dlatego Bart nie mógł się do niczego przyczepić :D
Cytuj:
Cytuj:
Hej,

Chciałem wstawić większe zdjęcia , ale nie mogę bo albo mi pisze że takich plików nie obsługuje albo że za duży obraz i nie może przekraczać 100 kb chyba. Wstawić tutaj coś to naprawdę jest ciężko .. :( ...
Ograniczenie w załącznikach jest i będzie aż do momentu zmiany serwera. na nowym serwerze będzie możliwość wstawiania większych załączników, ale tak aby mieściły się na ekranie. Można fotki wysyłać na mejla jak ktoś potrzebuje większy rozmiar ze szczegółami.
Jeśli chodzi o problem wstawiania zdjęć, polecam lekturę tematu LINKI I ZDJĘCIA TESTY Wyjaśniłem tam w prosty sposób korzystanie z darmowej wstawiarki, której obrazy nie zaśmiecają forum, bo są linkami. Z tego co zdążyłem zauważyć, tylko kolega Bart zapoznał się z tematem i korzysta z tego udogodnienia, dzięki któremu nie musimy przyglądać się zdjęciom przez lupę przyłożoną do ekranu :)

_________________
Radosław Jawny


Na górę
Post: 06 lis 2015, 3:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 mar 2014, 9:57
Posty: 13
Hejka Kedar.

Pewnie, że najpierw dużo na modelarstwo.info się radziłem. Sam bym nie zrobił raczej, gdyż z koleją nie wiele mam wspólnego. A że podoba mi się kolej w miniaturze to już inna bajka...

Przeglądnąłem ten post co mi dałeś linka i rzeczywiście, nie jest to skomplikowane.

Poniżej przedstawiam jak się to prezentuje z "bliska" :)




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
H0 Epoka III i IV, chociaz ostatnio i V/VI PKP


Na górę
Post: 06 lis 2015, 11:09 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
...Wyjaśniłem tam w prosty sposób korzystanie z darmowej wstawiarki, której obrazy nie zaśmiecają forum, bo są linkami. Z tego co zdążyłem zauważyć, tylko kolega Bart zapoznał się z tematem i korzysta z tego udogodnienia, dzięki któremu nie musimy przyglądać się zdjęciom przez lupę przyłożoną do ekranu :)
Nie jestem przekonany do tego. Na każdym forum jest pełno takich linków ze zdjęciami, które niestety już wygasły. Tak jak pisałem będzie lepiej z załącznikami ale trzeba się wykazać cierpliwością. Jak komuś potrzebna większa rozdzielczość to niech napisze mejla do wstawiającego.
Z tego co wiem, to większości wystarczy fotka poglądowa.
Brawa dla kol. Barta :D otrzymuje wyróżnienie od Admina.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 06 lis 2015, 13:08 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
Sorry za offtop, ale jest przeciez jeszcze ogólnodostępna klubowa picasa, do której hasło podane jest na forum, która została właśnie stworzona w celu wyrzucania tam zdjęć.


Na górę
Post: 06 lis 2015, 20:28 
Offline
ZKMK
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lip 2013, 12:44
Posty: 164
Cytuj:
, ale jest przeciez jeszcze ogólnodostępna klubowa picasa, do której hasło podane jest na forum, która została właśnie stworzona w celu wyrzucania tam zdjęć.
Wiemy, ale ta picasa jakaś taka krnąbrna.
Ja wstaw.org używam bo jest tak prosty, że nawet mój kot się ogarnia.


Na górę
Post: 11 lis 2015, 4:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 mar 2014, 9:57
Posty: 13
Do rozjazdów użyję dekoderów Uhlenbrock 67810 i serwa SG90.

Nie mogłem ich zaprogramować i zajęło mi to dobrych parę dni, ale się udało. Sterowanie z tableta za pomocą z21.


https://youtu.be/_CJanjvURCk


A tuta linki do moich poprzednich "zabaw" z makietą, niestety zakończone niepowodzeniem. Filmiki troszkę przekłamują za co przepraszam. Nie wiem czemu tak się porobiło ale składy "tańczą" czasami :D

https://www.youtube.com/watch?v=iGJqt7lEUZw

https://www.youtube.com/watch?v=16wHoIBHWfQ


POzdrawiam

Andrzej

_________________
H0 Epoka III i IV, chociaz ostatnio i V/VI PKP


Na górę
Post: 11 lis 2015, 11:35 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
Z doświadczenia wiem że SG90 są czasem za słabe, zwłaszcza przy anglikach. Po testuj to sobie dobrze, żebyś później nie musial, tak jak ja teraz, wymieniać serw na mocniejsze.


Na górę
Post: 11 lis 2015, 22:51 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
Z doświadczenia wiem że SG90 są czasem za słabe, zwłaszcza przy anglikach. ...
Zdecydowanie za słabe. Sprężystość anglików jest tak duża, że będzie cofać TG9. Zdecydowanie są lepsze napędy Tilliga.
Ja już tego doświadczyłem. Moje TT-kowe DKW II wszystkie są przekładane przez Tilligi. Działa bez zarzutu.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl