- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 13:30

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 30 paź 2015, 20:02 
Offline

Rejestracja: 19 kwie 2012, 19:23
Posty: 623
Witam,

Ponieważ zyskałem swój azyl w piwnicy, nadeszła pora go zagospodarować.
Różne pomysły po głowie mi chodziły. Jednak żeby nie uciekły, postanowiłem nakreślić ogólny szkic.
Jak to widzicie ze względu na funkcjonalność, oraz logikę?

Zapraszam do dyskusji.
Obrazek

_________________
Dariusz


Na górę
Post: 30 paź 2015, 20:44 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 12:22
Posty: 80
Zapodaj może wymiary


Na górę
Post: 30 paź 2015, 20:48 
Offline

Rejestracja: 19 kwie 2012, 19:23
Posty: 623
Fakt, zapomniałem.
Wymiary:
390x419 oczywiście w cm ;)

_________________
Dariusz


Na górę
Post: 31 paź 2015, 8:24 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 26 lip 2015, 21:54
Posty: 272
Lokalizacja: Szczecin
Darku brakowało Tobie przestrzeni ,był taki pan co mu brakowało w europie miejsca on to zrobił brutalnie Ty chyba nie naśladowałeś go i w drodze negocjacji dostałeś teren ?

_________________
Tydzial-Tadeusz
ZKMK SZczecin


Na górę
Post: 31 paź 2015, 12:25 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 12:22
Posty: 80
Wymiary piwniczki całkiem słuszne, myślałem że jest bardziej 3x3.
Część gdzie jest stacja (na dole) ma na oko szerokość około 1 m, to za dużo aby w miarę wygodnie sięgać do części bliżej ściany. U mnie np część osobowa i towarowa są na płycie 60 cm a mam tam po 6 i 7 torów.
Fajnie byłoby gdzieś wkomponować moduł. Widzę 3 opcje: na tej samej wysokości, wyżej lub niżej.
Na równym poziomie można by równolegle do stacji, ale może zająć za dużo miejsca, powyżej nad stacją lub poniżej częściowo wysunięty spod stacji co najmniej do linii torów.
Powyżej stacji ze względu na grubość modułu i potencjalną zabudowę na stacji trzeba by go zamontować dość wysoko tym samym konieczny byłby długi podjazd.
Tym samym wydaję się że najkorzystniej od spodu z częściowym wysunięciem, wtedy w tym miejscy warto zmniejszyć grubość skrzyni/stołu stacji no i na module trzeba by na czas użytku domowego zrezygnować z wysokich elementów.
W środku "rampy wojskowej" mógłbyś umieścić zjazd do poziomu niżej, a i być może dookoła parowozowni dałoby się zrobić podjazd.
Cementownię można by umieścić między torami i częściowo w środku pętli rozsuwając tory szlakowe.
Układ zamknięty z dwoma pętlami bez konieczności stosowania modułu pętli jest wg mnie słuszny (u mnie się sprawdził).


Na górę
Post: 31 paź 2015, 18:45 
Offline

Rejestracja: 19 kwie 2012, 19:23
Posty: 623
Rysunek nie jest w skali. Powstał, aby wstępnie zaprezentować układ torów.
Stacja będzie miała szerokość max 60cm, ponieważ takie długie mam wysięgniki na których oparte będą moduły. Część z rampą, oraz część z cementownią max 50. Gdyby okazały się jednak zbyt szerokie, mogę zmniejszyć do 40, a nawet 30cm szerokości. Jednak 30 to moim zdaniem zbyt skromnie, aby pomieścić fajne różności...

Piotr, ciekawe te Twoje pomysły. Muszę rozrysować zwymiarowany układ, podzielony na moduły, aby lepiej to zobrazować.
Łatwiej będzie wymyślać ;)

_________________
Dariusz


Na górę
Post: 31 paź 2015, 18:57 
Offline

Rejestracja: 19 kwie 2012, 19:23
Posty: 623
Układ zamknięty dlatego, aby można coś pogonić dookoła, dodatkowo zajmując się manewrami. Takim składem zawsze można zjechać na stację, boczny tor, zmienić lokę...
Wzorowałem się Piotr właśnie Twoim rozwiązaniem, choć na mniejszą skalę :D Montując Skorupki w układ wypadła taka możliwość, choć myślałem puścić za stacja ukryty drugi tor. Tu jednak długość Skorupek wymuszała by kombinacje z ostrymi łukami, których chciał bym jednak uniknąć.

_________________
Dariusz


Na górę
Post: 03 lis 2015, 20:36 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
Układ bardzo fajny jak jeszcze uda Ci sie w to wkomponować Skorupki...
PS. jak ja wam zazdroszczę piwnic, garaży strychów i innych podobnych


Na górę
Post: 07 lis 2015, 20:19 
Offline

Rejestracja: 19 kwie 2012, 19:23
Posty: 623
Odpaliłem scarma.
Ponieważ to mój pierwszy raz, nie bardzo wiem jak z modelowaniem terenu, oraz jak zaprojektować podjazd...
Pomysł jest taki, jak na załączonym obrazku. Z pętli po prawej ślimakiem na pięterko do ''skorupek'', przed lewą pętlą jakiś zakład produkcyjny, kamieniołom...
Stacja prawdopodobnie zostanie odchudzona o jeden peron, zobaczę jak z miejscem na kaloryfer się wyrobię. No i moim marzeniem jest obrotnica wachlarzowa z szopą, oraz cała infrastruktura dla parowozów...jeśli się zmieści... :roll:
Dodatkowa fota z podziałem na moduły.

Liczę na Waszą pomoc w ogarnięciu tematu ;)
Obrazek Obrazek

_________________
Dariusz


Na górę
Post: 08 lis 2015, 23:13 
Offline

Rejestracja: 16 kwie 2013, 21:44
Posty: 130
Zazdroszczę takiego planu i jeszcze można by zrobić drugi poziom na tory odstawcze albo i nawet trzeci he he poziom.
Plan super i nie kończące godziny zabawy.


Na górę
Post: 18 lis 2015, 22:14 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
To może Darku jakieś spotkanie przy kawie, w celu omówienia ostatecznego układu torowiska w Twojej makieciarni? ;) Wydaje mi się że na szopę masz trochę za mało miejsca, ale w scramie nie mam porównania z moja w realu, więc może to tylko takie wrażenie. A obrotnica w końcu Roco, czy jednak samoróbka?


Na górę
Post: 19 lis 2015, 12:13 
Offline

Rejestracja: 19 kwie 2012, 19:23
Posty: 623
Spotkanie przy kawie mile widziane.
Szczegóły oczywiście w naszym gronie sympatyków na pw ;)

_________________
Dariusz


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl