- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 18:45

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 387 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 533 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Projekt X
Post: 19 wrz 2015, 20:51 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Pracując nad moimi modułami łuku i wiaduktu prezentowanymi w temacie:
viewtopic.php?f=36&t=803&start=48
myślałem już nad kontynuacją tego projektu. Pomysłów było wiele i z biegiem czasu udało się pewne szczegóły dopracować. Tak powstał projekt X.

Ale po kolei...


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 19 wrz 2015, 21:12 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 05 wrz 2014, 12:50
Posty: 159
Jakieś obrazy tu są i mi się tutaj nie wyświetlają, czy Ty tylko założyłeś temat aby wisiał i potem będziesz się chwalił, że siedzisz nad projektem dłużej niż Bartek nad Glinkami?

Dobra, zobaczyłem zdjęcia popełnione przez Wojtka, oszalałeś :)


Nie mamy na forum autodestrukcji postów??

_________________
Radosław Jawny


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 19 wrz 2015, 21:39 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Rozbudowa moich modułów wymagała zaprojektowania kolejnych skrzynek dla szlaku dwutorowego oraz kilku skrzynek dla szlaku jednotorowego H0, który ostatecznie będzie poprowadzony pod wiaduktem. Dodatkowo cały czas chodził mi po głowie pomysł z portem. Wszystko to będzie zrealizowane, a moje moduły zostaną "wchłonięte" przez ten projekt.

W tak zwanym "międzyczasie" moim pomysłem zaraziłem Brodagaza. W efekcie, koncepcja została rozszerzona o część samochodową. Ja zajmę się ogarnięciem modułów od strony kolejowej, natomiast Broda będzie odpowiadał za część samochodową.

Moduły zostały z jednej strony poszerzone dzięki czemu znajdzie się więcej miejsca na zaprojektowanie zabudowy oraz dróg. Jednocześnie wszystkie profile są wykonane zgodnie z normą dzięki czemu będzie możliwość połączenia ich dowolnie między sobą oraz innymi modułami klubowymi.

Kilka fotek - niestety jakość z telefonu komórkowego - nie powala:

Elementy skrzynek w bagażniku :) - zajęły trochę miejsca.
Obrazek

Podczas składania poszczególnych skrzynek na korytarzu Uniwersytetu Szczecińskiego. Zajęło mi to ponad 2,5 godziny.
Obrazek

Obrazek

Skrzynki portu. Cztery początkowe pozwalające na połączenie ich z profilami czołowymi jednotorowymi.
Pięć środkowych - przedłużających nabrzeże. Trzy końcowe - zakończenie nabrzeża.
Obrazek

Składanie pierwszej skrzynki - Brodagaz w akcji.
Obrazek

Pierwsza skrzynka skręcona.
Obrazek

Kolejne...
Obrazek


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 19 wrz 2015, 21:44 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Cytuj:
Jakieś obrazy tu są i mi się tutaj nie wyświetlają, czy Ty tylko założyłeś temat aby wisiał i potem będziesz się chwalił, że siedzisz nad projektem dłużej niż Bartek nad Glinkami?

Dobra, zobaczyłem zdjęcia popełnione przez Wojtka, oszalałeś :)

Nie mamy na forum autodestrukcji postów??
Stopniuję napięcie :lol:
A tak na poważnie to najpierw zapomniałem o ograniczeniach wielkości zdjęć i nie mogłem ich wrzucić na nasze forum, a potem jak się z tym uporałem to pokazywarka.pl mi się zblokowała i nie chciał mi ich przyjąć na serwer.
W końcu się udało.

Aha, co najważniejsze - plan jest bardzo ambitny - moduły łącznie z modułami łączącymi szlaki: 1 torowy, 2 torowy i port oraz pętle (jeszcze nie są zaprojektowane) mają być gotowe do 1 czerwca, tak żebyśmy mogli się wystawić na Dzień Dziecka.


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 20 wrz 2015, 14:35 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 05 wrz 2014, 12:50
Posty: 159
Plan mniej więcej opisałeś, a jakiś szkic koncepcyjny do tego mógłbyś zamieścić? Albo od razu projekt Cad, albo SCARM? I jak ma to się ostatecznie łączyć z obecnymi modułami?

Ty serio chcesz zrobić prawie 30 modułów do końca maja? To niewiele ponad pół roku :) Jak już wrócę, to mogę Ci pomagać trochę, ale zanim to nastąpi to mam nadzieję już będziesz w zaawansowanym stadium roboty.

_________________
Radosław Jawny


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 20 wrz 2015, 19:46 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Niestety nie mam jeszcze nic przygotowane w AutoCad ani w Scram.
Ogólny szkic mam nabazgrany odręcznie. Ale wersja ostateczna jeszcze nie powstała, Brodagaz też ma swoje pomysły i musimy pójść na lekki kompromis ;)
Postaram się coś "nasmarować" i wrzucę na forum.

Dzięki za chęci do pomocy. Zobaczymy jak będzie szła budowa tych modułów.
Termin przyznaję - jest bardzo ambitny.


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 24 wrz 2015, 22:46 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Prace trwają, jednak ze względu na kontuzję ręki musiałem tymczasowo zrezygnować ze skręcania skrzynek.
W zastępstwie zająłem się sklejaniem instalacji przemysłowych do portu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 25 wrz 2015, 8:05 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
bardzo fajny zestawik, ja tam jednak czekam aż pokażesz wszystkie planowane dźwigi ;)


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 25 wrz 2015, 22:09 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Spokojnie, na prezentację dźwigów będziesz musiał jeszcze trochę poczekać.


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 26 wrz 2015, 11:47 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 05 wrz 2014, 12:50
Posty: 159
Cytuj:
bardzo fajny zestawik, ja tam jednak czekam aż pokażesz wszystkie planowane dźwigi ;)
Dźwigi nie są tak ważne jak ogólna koncepcja projektu, Gerard, proszę nawet na serwetce może być, ale chciałbym zobaczyć jaka jest wizja szaleńca :D

_________________
Radosław Jawny


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 26 wrz 2015, 19:38 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Proszę bardzo - ogólna koncepcja projektu:
Obrazek

Legenda:
Moduły dwutorowe:
1-5 moduły z łukiem i wiaduktem z tematu "Moduły Gersona"
6 - spedycja (prawdopodobnie DHL'a)
7 - moduł rekreacyjny (koncepcja w trakcie opracowywania)
8 - osiedle
9 - stary dom
10 - kamienice
11 - remiza strażacka
12 - stara fabryka
13 - (na razie "wolny elektron" - jeszcze nie ustaliliśmy z Brodagaz'em co na nim powstanie)

P - pętle - na razie przewiduję je w formie składanych torów (forma docelowa do przemyślenia)

Moduły jednotorowe:
14 - las

MP - moduły przejściowe - z powodu mojego niezdecydowania - część jednotorowa 1 modułu nie jest znormalizowana. Teraz niestety będę musiał zbudować moduły przejściowe :(

15 - pole
16 - gospodarstwo rolne
17 - wieś - przystanek PKP
18 - wieś - sklep GS
19 - kościół
20 - wieś
33 - (przeoczyłem jeden moduł i nie ma go na planie)- las

T1-T5 - stacja towarowa - podobna do stacji Wojtka w TT (na razie w fazie koncepcji)

Port:
21-22 - złomowisko
23-25 - skład paliw
26-28 - baza kontenerowa
29-32 - nabrzeże węglowe

Na czerwono zaznaczyłem elementy, które planujemy dobudować po zakończeniu pierwszego etapu projektu X.
Docelowo chciałbym jeszcze zbudować stację kolejową. Znalazłaby się ona między modułami 5 i 6.
Miałaby ona także połączyć się ze szlakiem 1 torowym (połączenie zastąpiłoby moduł 14).
Dzięki temu cały projekt zostałby spięty w jedną całość.
Jest to niestety bardzo, bardzo... odległa perspektywa :)


Na górę
 Tytuł: Re: Projekt X
Post: 26 wrz 2015, 19:40 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
A w tak zwanym "międzyczasie" powstają kolejne konstrukcje
Obrazek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 387 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 533 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl