- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 16:11

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Generator dymu.
Post: 07 cze 2015, 14:19 
Offline

Rejestracja: 16 kwie 2013, 21:44
Posty: 130
Czy ktoś miał w tym temacie dośwaidczenie?
Ja mam jeden model i wlewałem do niego olej od e-papierosów z początku działał rewelacyjnie ale po jakimś czasie przestał dymić i zastanawiam się czy to wina oleju bo temperaturę ma wysoką bo parzy jak się jej dotyka ale nie generuje dymu.
Czy trzeba stosować oryginalny olej do dymnicy?


Na górę
Post: 07 cze 2015, 21:15 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Ja osobiście nie miałem z tym styczności, ale myślę o kilku generatorach do domków na makiecie. Przeraziły mnie jednak ceny użytkowania takiej zabawki. 50 ml olejku to około 20 zł. Przy kilku generatorach destylat będzie szybko znikał. Nie znam ceny olejów do e-papierosów, ale wpadłem na inny pomysł, a mianowicie używać do tego olejów do estradowych wytwornic dymu. Cena 5 litrów to około 30 zł. Można dokupić jeszcze zapachowe dodatki :D
Szczerze mówiąc to nie wiem, czy nie lepiej do domków będzie mi kupić estradową wytwornicę do dymu i pociągnąć od jej dyszy rurki do budynków. Koszt najtańszej to około 120 zł, najtańszy generator do modelu jaki znalazłem kosztuje około 60 zł. Oczywiście duższa wytwornica do parowozu się nie zmieści :D
Mam znajomego posiadającego dioramę H0 i wiele parowozów z dźwiękiem i dymem. Również twierdzi, że utrzymanie jest drogie, więc rozcieńcza z wodą destylowaną oryginalny olej.


Na górę
Post: 07 cze 2015, 21:28 
Offline

Rejestracja: 15 kwie 2013, 20:38
Posty: 231
W parowozach made in yugoslavia bodajże (nie pamiętam, bo miałem naście lat) były w kominach grzałki do których wlewało się olej rycynowy. Fajnie pykały wraz z wzrostem napięcia/szybkości.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl