- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:55

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10 mar 2015, 20:35 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Zaczynam coraz poważniej myśleć nad zaczęciem ucyfrawiania mojego taboru. Miałem już różne pomysły jeszcze do niedawna najlepszym okazywał się zestaw startowy roco z ludumiłą, 3 cysternami i kompletem multimausa. Ale oczywiście pojawiły się też negatywne strony tego zakupu. Po pierwsze na co mi 3 cysterny? Preferuje raczej tabor osobowy. Lokomotywa fajna, tylko nie chcę kompletować kilku składów naraz, bo na razie mam husarza ic i jeden wagon, a przydałoby się pomyśleć nad całym składem.

Tak więc wpadłem na chyba najlepszy dotychczasowy pomysł, aby osobno kupić zestaw multimausa i osobno dekoder bez lokomotywy. Tak więc moje pytanie. Na pewno będzie to multimaus, tylko roco, czy fleischmann? Trochę znam roco, ale fleischmann jest podobno taki sam. Nie wiem czym się różni. Może ktoś mi podpowie.
Jeszcze została kwestia dekodera. Czy są dekodery dźwiękowe do lokomotyw piko, a konkretnie husarzy? To jeszcze kwestia do przemyślenia, czy dźwiękowy, czy nie.


Na górę
Post: 10 mar 2015, 21:51 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
Z tego co mi wiadomo to Fleischmann to to samo co Roco, ale tylko pod względem taborowym (Roco przejęło jakiś czas temu Fleischmanna). Natomiast jeśli chodzi o DCC to to te systemy chyba nie są ze sobą kompatobilne. Z Roco wspłpracuję Lenz, ale MultiMaus jest najbardziej popularnym manipulatorem, przez co też najtańszym. Oczywiście zakup MM w sklepie jest drogi i sam manipulator kosztuje więcej niż kompletny zestaw na Alledrogo, więc zakup samej myszy nie bardzo się opłaca... Z MM przemawia też polskie menu i instrukcja, serwis (Elvis naprawia MM) oraz prostota sterowania.
Jeśli chodzi o dekodery dźwiękowe, to jak najbardziej są dostępne i nawet kolega Mackoo ma zamontowaną dźwiękówkę w swoim Husarzu... ale ładować dekoder za 400zł do Piko.


Na górę
Post: 10 mar 2015, 23:04 
Offline

Rejestracja: 01 mar 2015, 15:08
Posty: 44
Mam ten sam problem co lepsze :(


Na górę
Post: 11 mar 2015, 9:10 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
Myśle ze w waszym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zakup zestawu startowego od roco np. ten http://www.mojswiatmodeli.pl/pl/p/Cyfro ... 5007/18831 macie pełne sterowanie cyfrowe i loke a dodatkowo macie 3 bardzo fajne cysterny. Cena jest bardzo dobra - zakładamy że mysz na alledrogo kosztuje 400, sama loka też min 400, wiec cysterny wychodzą prawie gratis. Na start taki zestaw jest super. Można jeszcze poszukać u Petra w Czechach pewnie bedzie miał jeszcze taniej.


Na górę
Post: 11 mar 2015, 10:38 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
Poszperalem troche po necie i faktycznie nowe sterwanie DCC Fleischmanna to dokladnie to samo co Roco, natomias stare dziala w loconecie. Ja osobiscie wybral bym MM, ze wzgledu na cene, no chyba ze masz zamiar kupic nowa ze sklepu, a nie przez Alledrogo. A jesli chodzi o set, to tak jak pisal Wojtek, mozesz kupic caly, a pozniej sprzedac co Ci nie potrzebne... Ale zarowno Ludmila jak i Nurek wystepuja u rodzimych przewoznikow, a i cysterny w takim malowaniu sa u nas spotykane.


Na górę
Post: 11 mar 2015, 16:42 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Ludumiła - fajna sprawa, ale nie chcę kolekcjonować taboru z epok teraźniejszych. Nie ukrywam, że wolę trakcję parową.


Na górę
Post: 11 mar 2015, 16:45 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 05 wrz 2014, 12:50
Posty: 159
No Kaper, Ludmiły już trochę na torach istnieją :)

_________________
Radosław Jawny


Na górę
Post: 11 mar 2015, 17:42 
Offline

Rejestracja: 01 mar 2015, 15:08
Posty: 44
Parowozy fajniejsze :D


Na górę
Post: 11 mar 2015, 21:49 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
No trochę ten Husarz też Tobie do kolekcji nie pasuję... A poza Ludmiłą (swoją drogą to chyba jeden z najlepiej jeżdżących modeli w TT), którą można osadzić już w 4 epoce, jest jeszcze czeski Nurek, który również występował już w tych czasach. Roco wypuściło swego czasu secik z BR44 i 3 platformami z czołgami, tyle że zamiast Multi, był Lokomaus i set kosztował około 1,5 tysiaka.
Parowozy fajne są bez dwóch zdań, zwłaszcza z dźwiękiem, ale to cholernie kosztowna zabawa.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl