- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 0:57

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04 mar 2015, 16:26 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Oto mój sposób ustawienia serwa modelarskiego do sterowania rozjazdem EW2 i DKW II.
Postanowiłem zamocować serwo prostopadle do rozjazdu, ponieważ wyszło mi z rozważań, ze siła z serwa będzie bez strat oddziaływać na rozjazd. Ułożenie drucika na ramieniu pokazuje fotka 9. Mam dwa rodzaje drutu. Oba są Fi=0,8mm. Jeden z nich to drut ze stali nierdzewnej sprężynowy a drugi to drut stalowy. Drut stalowy jest bardziej twardy. Oba druty sprawują sie dobrze.
Okazało sie również, że ustawienie serwa pod rozjazdem EW2 czy DKW II nie sprawia już takich kłopotów i nie musi być aż tak precyzyjne jak poprzednio. Już za pierwszym razem było OK i rozjazd DKW II pracował bez kłopotów. Zostało ustawienio: wychył = 8 i prędkości =3 i gra muzyka.
Napęd EW2 jest ustawiony na mimalnym promieniu (blisko osi serwa). Co pozwala swobodnie manewrować wychyłem i czasem serwa. W tym przypadku na serwie jest ustawiony wychył = 42! i przełożenie rozjazdu trwa dość długo. Ale to takie tam eksperymenty. Będę starał się jednak ustawiać max promień z uwagi na bardziej prostolinijny przebieg przekładania rozjazdu.

Dodatkowo zamocowania musiały spełniać wymóg łatwego demontażu i montażu na makiecie bez potrzeby rozbierania pół makiety aby dostać się do uszkodzonego napędu.
Materiały użyte: serwo TG9g, drut 0,8mm (nierdzewka lub stal), tulejki dystansowe gwintowane M3 (wewn/zewn) o długości 12mm, kątownik alu 12mm


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 05 mar 2015, 20:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2013, 23:40
Posty: 168
No proszę jaki cichy talent jest w ZKMK , tu ściema, że nic nie wiem, nie znam się i :shock:
szacun Macieju pełna profeska :D
Jeśli można jakieś szczegóły na temat profilu, będę dźwięczny.

_________________
Andrzej Sopot SKMK


Na górę
Post: 05 mar 2015, 22:15 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
No proszę jaki cichy talent jest w ZKMK , tu ściema, że nic nie wiem, nie znam się i :shock:
szacun Macieju pełna profeska :D
Dzięki. Wprawiasz mnie w zakłopotanie Andrzeju. Kto Ci tak ściemniał?
Cytuj:
Jeśli można jakieś szczegóły na temat profilu, będę dźwięczny.
Co masz dokładnie na myśli pytając o profil? Chętnie napiszę tylko chciałbym wiedzieć o co dokładnie się dopytujesz.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 06 mar 2015, 10:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2013, 23:40
Posty: 168
Pisząc profil miałem na myśli ten kątownik do którego montowałeś serwo, jak się nie mylę to chyba aluminium, gdzie kupiony, czy jakiś sklep specjalistyczny, czy zwykły market i jak byś podał wymiar. Nie słodząc nikomu :lol: naprawdę fajna, schludna robota

_________________
Andrzej Sopot SKMK


Na górę
Post: 06 mar 2015, 10:32 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
Pisząc profil miałem na myśli ten kątownik ...
Kątownik jest aluminiowy o boku 12mm i dług. 1000mm. Wg mnie wystarczy. Kupiony chyba w CAstoramie za jakieś 8 zł. Pewnie można kupić w specjalistycznym sklepie taniej, ale ja musiałbym szukać gdzieś w Szczecinie.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl