- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 2:13

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 06 kwie 2014, 22:28 
Offline

Rejestracja: 19 kwie 2012, 19:23
Posty: 623
Poniżej pierwszy post z mojego tematu na FTT. Po dzisiejszej rozmowie z Kainem postanowiłem temat odświeżyć, wrzucając go na to forum. Reszta tu http://forumtt.pl/viewtopic.php?p=100297#100297


Witam. Jakiś czas temu, zainspirowany projektem Freda, zabrałem się za przeróbkę czeskiego kitu Raj na cemenciarkę CEMET. Jako że czasu mam niewiele, i kilka rozpoczętych pierdółek, to robota idzie etapami, jak mnie najdzie natchnienie. Ale do rzeczy. Wymyśliłem, moim zdaniem, bardzo ciekawe rozwiązanie mocowania sprzęgu, przynajmniej w tego typu wagonie. Mianowicie, do sprzęgu z gniazdem NEM produkcji Freda, przystosowanym do mocowania na sprężynkę w wagonach BTTB dołączyłem swojej roboty ''dyszel'' z otworem, który zakładam na trzpień mocowania wózka. Przypomina to trochę wajchę od tramwaju, która ma duży kąt wychyłu z wagonu. Dzięki temu, wagony sprzęgnięte w ten sposób pokonują esy floresy bez żadnych naprężeń i świetnie pokonują ciasne łuki lewo prawo. Do tego wagony są blisko siebie, niemal jak z KKS.
Może ten mój pomysł racjonalizatorski, przyda się kolegom przy tworzeniu, lub modernizacji taboru. Poniżej fotki obrazujące moją myśl, oraz filmik z próbnej jazdy.
https://www.youtube.com/watch?v=UDe9qcU ... e=youtu.be
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chętnie wysłucham Wasze uwagi. Uważam, że do tego rodzaju wagonów mój wynalazek po dopracowaniu może okazać się całkiem nie zły.

_________________
Dariusz


Na górę
Post: 07 kwie 2014, 17:16 
Offline

Rejestracja: 19 kwie 2012, 19:23
Posty: 623
Koszyk Fredowy, reszta moja robota. Tak sobie przypominam, że oczko nie było z drutu, tylko z pocynowanej linki, obrabianej iglakami...

_________________
Dariusz


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl