- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 18:00

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 515 Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 maja 2013, 14:07 
Offline

Rejestracja: 19 kwie 2012, 19:23
Posty: 623
Witam.
Stałem się posiadaczem używanego, 3-częściowego modułu jednotorowego. Aby moduł stał się przejezdny, niezbędne są prace remontowe :D
Na pierwszy rzut poszła część z mostem. Zmniejszyłem szerokość przejazdu. Konstrukcja mostu to przeróbka starego BTTB. Sam most będzie dwutorowy, jednak szlak pozostanie jedno torem. Dorobię jeszcze barierki, bruk prawdopodobnie przykryję asfaltem, jakieś krzaczki, coś tam jeszcze. Ponieważ jest to mój debiut modułowy, liczę na jakieś Wasze porady.
Pozdrawiam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Dariusz


Na górę
Post: 26 maja 2013, 15:22 
Offline

Rejestracja: 15 kwie 2013, 20:38
Posty: 231
Gratuluję pomysłu. W końcu "Węglówka" miała być dwutorowa.
A nie lepiej gdybyś jednak położył dwa tory. Skrzynki mają szerokość 50cm.
Pomyśl o tym.
Miło gdy ktoś daje "drugie życie" ;)


Na górę
Post: 26 maja 2013, 19:13 
Offline

Rejestracja: 15 kwie 2013, 20:38
Posty: 231
Tak, moje. Jak je nazwał pewien forumowicz "łaciate moduły".
Ja też zacząłem budować, ale półeczkę w makieTTowni, tak by móc jeździć przez tunel (co dziś z synkiem cały czas robimy) pomiędzy dwoma stacyjkami.
Patrzyłem na czarnych facetów i wsuwałem szyny w podkłady :lol:
Dwa tory na mijance mają po 2m długości. Chyba wystarczy, co :?:


Na górę
Post: 26 maja 2013, 21:52 
Offline

Rejestracja: 19 kwie 2012, 19:23
Posty: 623
Cytuj:
Gratuluję pomysłu. W końcu "Węglówka" miała być dwutorowa.
A nie lepiej gdybyś jednak położył dwa tory. Skrzynki mają szerokość 50cm.
Pomyśl o tym.
Miło gdy ktoś daje "drugie życie" ;)
Jak sam powiedziałeś ''szkoda ich wyrzucać''. Ja również uważam, że warto dać drugie życie, w końcu włożyłeś w te moduły trochę serca, heh. Z drugim torem będzie sporo roboty, pomyślę nad tym...
Piotr, dzięki za fotkę mostu. Na pewno coś z tej natury przeniosę na moduł.
Poniżej fotki całości:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Dariusz


Na górę
Post: 26 maja 2013, 22:12 
Offline

Rejestracja: 15 kwie 2013, 20:38
Posty: 231
Pomyśl o wstawieniu swoich skrzynek między te, to przystanek może zostać na jednym torze. One nie muszą być tak połączone jak teraz. Sam coś z nich stwórz nowego. Ja jednej skrzyneczki Ci nie dałem.
Może to błąd :?:
Skrzyneczka z tym wiaduktem została u mnie :D
http://www.st43.pl/4galery/details.php? ... ode=search


Na górę
Post: 26 maja 2013, 22:27 
Offline

Rejestracja: 19 kwie 2012, 19:23
Posty: 623
Myślę, że jak pogadam z właścicielem tej chatki, to mi sprzeda kawałek ziemi na drugi tor :roll:
Coś wykombinuję. Fakt, szkoda 50cm na jeden tor. Swoich modułów nie miałem, te są pierwsze :D

_________________
Dariusz


Na górę
Post: 27 maja 2013, 1:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 mar 2009, 17:07
Posty: 164
Lokalizacja: Szczecin-Pdj
Pies, śpiący pod schodami, jest najlepszy :D

_________________
http://www.eka-model.pl
http://www.facebook.com/EKAmodel
Obrazek

Podobno kolejki elektryczne są jak kobiece piersi ? niby przeznaczone dla dzieci, a najbardziej lubią się nimi bawić dorośli faceci.


Na górę
Post: 27 maja 2013, 11:41 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
Pies pilnuje modułów, żeby po raz kolejny nie zmieniły właściciela ;)

Darek, faktycznie szkoda te moduły zostawiać z jednym torem, a dołożyć drugi to nie problem. Jak by co to profile czołowe MP2S na 500 mm jeszcze jakieś mam, a jeśli nie to zrobimy je po kosztach materiału :) Jak będziesz potrzebował pomocy, to w razie czego możemy zorganizować mini warsztaty. Sadzarkę też mogę Tobie użyczyć, jak skończę siać trawę przy stacji 8-)


Na górę
Post: 27 maja 2013, 15:05 
Offline

Rejestracja: 15 kwie 2013, 20:38
Posty: 231
Jak sadzenie traw i jakieś tam małe warsztaty to ja zapraszam ponownie łącznie z dechami do modułów.


Na górę
Post: 27 maja 2013, 15:16 
Offline

Rejestracja: 19 kwie 2012, 19:23
Posty: 623
Cytuj:
Pies pilnuje modułów, żeby po raz kolejny nie zmieniły właściciela ;)

Darek, faktycznie szkoda te moduły zostawiać z jednym torem, a dołożyć drugi to nie problem. Jak by co to profile czołowe MP2S na 500 mm jeszcze jakieś mam, a jeśli nie to zrobimy je po kosztach materiału :) Jak będziesz potrzebował pomocy, to w razie czego możemy zorganizować mini warsztaty. Sadzarkę też mogę Tobie użyczyć, jak skończę siać trawę przy stacji 8-)
Więc na pewno 2 (może 4) profile czołowe w takiej sytuacji będą konieczne. O mini warsztatach śmiało możemy pomyśleć. Swoją pomoc już zaoferował PiotrZ, więc po Bożym Ciele możemy pomyśleć o spotkaniu przy...kawce, heh. A przy okazji, zwolnić psa z obowiązku :lol:
Szykują się więc poważne roboty ziemne...trza zamówić ciężki sprzęt budowlany :D

_________________
Dariusz


Na górę
Post: 27 maja 2013, 15:33 
Offline

Rejestracja: 19 kwie 2012, 19:23
Posty: 623
Coś takiego http://allegro.pl/tillig-tt-86406-szute ... 15284.htmlmi się przyda, czy lepiej nabyć coś innego :?:
Taka flaszka na ile metrów toru wystarczy :?:

_________________
Dariusz


Na górę
Post: 27 maja 2013, 16:40 
Offline

Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:04
Posty: 898
Lepiej kupić Polaka. Nie dość że wychodzi taniej, to jest chyba lepiej zwymiarowany ;) Ja używam "Wapień brązowy 5422" wymieszany 1:1 z szutrem "Rdzawym 5412". Za jakieś 14 zł masz wtedy 400g co starczy spokojnie na jakieś 4 mb toru.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 515 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl