- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 18:14

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20 maja 2013, 23:55 
Offline

Rejestracja: 17 lut 2013, 10:42
Posty: 13
Witam !!

Wiecie, że niedługo będą Bipy w sklai 1:87. Zwracam do was o pomoc. Potrzebuję zdjęcia i informacje dot. taboru na trasie Szczecin Główny - Siekierki. Wspomnienia moich rodziców w młodości, jak jeździli co tydzień z Siekierek do Szczecina pociągiem. Pamiętają, że zawsze był wagon piętrowy. Przypuszczam na pewno była bipa, bo pamiętają harmonijkowe przeguby. Tylko jest problem, że nie pamiętają, jaka lokomotywa ciągnęła skład, parowóz albo spalinowy. Zdjęcia czy skany z ksiażki jest mile widziane !!

Jeszcze potrzebuje dot. składów specjalnych do siekierek. Dowiedziałem do pana, że podczas święta Forsowania Odry z całej Polski przyjeżdzali pociągami. Lata 70-80. Jakie mogły się pojawić wagony i lokomotywy.

Pozdrawiam
Mateusz :)


Na górę
Post: 21 maja 2013, 16:29 
Możesz się wybrać 1 czerwca na przejazd drezyną w jedną stronę po moście granicznym, gdzie PLK zaspawają torowisko. Ma być to dość oficjalna impreza, także mogą być osoby, które dobrze pamiętają kursowanie rozkładowych pociągów w tamtych czasach, na odcinku Godków - Siekierki. Możliwe, że czegoś ciekawego się dowiesz, sam mam zamiar się tam wybrać.


Na górę
   
Post: 21 maja 2013, 21:27 
Offline

Rejestracja: 17 lut 2013, 10:42
Posty: 13
Zastanawiam się, czy wybrać na oficjalna scenkę polityczną czy wybrać się do Berlina, aby pojeździć po stolicy Ale i tak większość będzie miłośnicy z Niemiec i władza gminy Cedynia. Nie wiem, czy znajdą się osoby, które pamiętają dawne czasy.


Na górę
Post: 22 maja 2013, 20:52 
Offline

Rejestracja: 17 lut 2013, 10:42
Posty: 13
http://www.bazakolejowa.pl/index.php?dz ... toid=61911

Być może ta fiacik kursował na tej trasie... A czy może wpuszczali SP42 ?


Na górę
Post: 10 wrz 2013, 21:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 gru 2011, 13:08
Posty: 113
Fiat był przypadkiem i jak ST44 i SM30 to przy okazi budowy zapasowej przeprawy na odrze polecam artykuł w Świecie Kolei o tym moście a i była również Pt47 a w normalnym ruchu eksploatowano SM42,SP42,SN61,TKt48 to na pewno bo mój tato jeździł jako maszynista na tej trasie jedynie nie jestem pewnien do Ty2 polecam fotkę
http://www.bazakolejowa.pl/index.php?dz ... toid=45172
wagony na pewno tez ryflaki mam gdzieś w rodzinnym albumie taka fotkę ale pamiętam taka scenkę z Godkowa Ty2 i wagony pomostowce a piętrusy to wopie ze wiezdzały na ta linie więcej jak coś to podpytam sie ojca i napisze


Na górę
Post: 10 wrz 2013, 22:41 
Za moich czasów(1975r) na Siekierki jeździł wagon SN61, co jeździło przed i potem nie wiem po to chyba SM42 latem a zimą ?


Na górę
   
Post: 09 paź 2013, 23:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 gru 2011, 13:08
Posty: 113
Cos z mojego rodzinnego albumu


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl