- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 13:08

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co na start?
Post: 21 lis 2009, 13:11 
Od czego powinienem zacząć skoro jestem 'świerzakiem'? mam trochę loko bttb i kilkanaście sztuk wagonów. Teraz zamierzam kupować same już loko nowej ery;]


Na górę
   
Post: 21 lis 2009, 16:02 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 14:15
Posty: 291
Rozumiem, że masz na myśli V-VI epokę modelarską?
Jaki zarząd Ciebie interesuje?
Jakie składy (osobowe,towarowe)?


Na górę
Post: 21 lis 2009, 16:20 
Heh chodziło mi o loko tilliga, roco(nowej ery,nowej generacji) niezbyt zrozumiale to napisałem;] zaś jeżeli chodzi o epoki to nie mam dokładnie wybranej ale przedziały III-V epoki bo najwięcej sprzętu jest. Myślałem o makiecie która zawiera cząstki każdej z tych epok. Co wy na to? Kręci mnie pkp ale mam przewagę db. Czy jest możliwość przeróbek taboru na pkp?(malowanie,kalkomanie itp.) hmmm i składy towarowe i osobowe;]


Na górę
   
Post: 21 lis 2009, 18:26 
Czyli sugerujesz żebym zaczął od makiety? zastanawiam się tylko jaką,kręci mnie bardziej modułowa ale nie mam pojęcia jak miałbym ją zacząć. Muszę się głeboko zastanowić co i jak najpierw. Jakieś wskazówki?


Na górę
   
Post: 21 lis 2009, 18:34 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 14:15
Posty: 291
Marcin, nie zgodzę się z Tobą! Budowa makiety "stacjonarnej" jest na lata i pochłania spore ilości pieniędzy! Mam tu na myśli prawdziwą makietę, a nie kółko na dykcie.
Lepiej już budować moduły, najlepiej szlakowe i szlifować swój warsztat modelarski.
Podłączyć się do już istniejących bądź jeszcze powstających modułów i można się bawić! (nie mam tu na myśli tylko zkmk)

++++++++++++++++++++++
Cwiru22 tu masz linka do tematu kolegi Uriel'a. Kilka przeróbek taboru tam można zobaczyć. Jedyny minus to wielkość H0! :twisted:
http://www.zkmk.pl/forum/viewtopic.php?f=37&t=28


Na górę
Post: 21 lis 2009, 20:01 
Jak już mam robić to naprawdę coś konkretnego! Moduły mi się wyobrażają w ten sposób że mamy 1-2 tory które lecą przez kilka segmentów, a mi chodzi o duża ilość rozjazdów, bocznic,ośrodków przemysłowych, i gdzieś w tym wszystkim parę stacyjek.;] :mrgreen: jeżeli ktoś posiada dokumentację takich modułów to z chęcią przygarnę;]


Na górę
   
Post: 21 lis 2009, 20:14 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 14:15
Posty: 291
Tu powinieneś mieć wszystko. http://www.sttandard.org.pl/


Na górę
Post: 21 lis 2009, 23:09 
Tak powstają moduły.
Obrazek Obrazek Obrazek


Na górę
   
Post: 22 lis 2009, 1:22 
yhm... z góry jest określona liczba torowiska?(2 i tyle?)


Na górę
   
Post: 22 lis 2009, 9:40 
Raczej tak bo są odpowiednie profile czołowe do modułów dwu-jedno torowe.


Na górę
   
Post: 22 lis 2009, 12:19 
Czyli nie mogę zrobić stacji z wieloma torami? czy mogę tylko ze z modułu wtedy mają wychodzić 2 tory?


Na górę
   
Post: 22 lis 2009, 14:46 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 14:15
Posty: 291
Cwiru poczytaj Sttandard.
Jeżeli chcesz w przyszłości łączyć się z innymi modelarzami z Polski powinieneś stosować Sttandard.
Moduły, czy to szlakowe czy stacyjne muszą być zakończone (z każdej strony) znormalizowanymi profilami (jedno lub dwu torowe).
Moduł może składać się z kilku segmentów i tu jest dowolność co do profili przejściowych, elektryki, ilości torów między segmentami.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl