- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 23:31

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 09 lut 2022, 0:41 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Pierwsze spotkanie za nami, pierwsze prace wykonane :)
Zostały spasowane skrzynie oraz złożone głowice rozjazdowe. Dodatkowo wstępne ułożyliśmy układ torowy, by lepiej zwizualizować sobie projekt.

Obrazek

Cel na następne spotkanie -> Budowa układu torowego :)


Na górę
Post: 09 lut 2022, 17:42 
Offline

Rejestracja: 15 kwie 2013, 20:38
Posty: 231
Kacper, przeprojektuj drogę zwrotnicową tak by nie wydłużać aż tak bardzo stacji, jednocześnie marnując obszar trójkątów na początku i końcu.


Na górę
Post: 09 lut 2022, 20:54 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
Kacper, przeprojektuj drogę zwrotnicową tak by nie wydłużać aż tak bardzo stacji, jednocześnie marnując obszar trójkątów na początku i końcu.
Dzięki takiemu układowi mamy jednakowej długości tory na stacji, co nie jest bez znaczenia.
W sumie ilość użytych modułów jest taka sama.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 10 lut 2022, 21:26 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3046
Trzymam kciuki za realizację tego projektu, szczególnie, że pierwsze przymiarki były już do niego poczynione i mam jakiś mały sentyment do tego układu torowego. :D .
Załącznik:
IMG_1003AA 2017.04.01 Kamień Pomorski I Warsztaty Modelarskie.jpg
I Warsztaty Modelarskie w Kamieniu Pomorskim - 1 kwiecień 2017.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 15 lut 2022, 19:15 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Cytuj:
Trzymam kciuki za realizację tego projektu, szczególnie, że pierwsze przymiarki były już do niego poczynione i mam jakiś mały sentyment do tego układu torowego. :D .
Ja bym spróbował ponownie złożyć ten projekt i zobaczyć, co faktycznie go "boli". Co jak co, ale działało, a mamy obecnie tyle możliwości tworzenia układów makiety, że wpięcie każdej kolejnej technicznej jest jak najbardziej na plus :D


Na górę
Post: 15 lut 2022, 19:18 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
W ostatnią sobotę, w zaskakująco dużym składzie (ja, Piotek Siwy i Wojtek) zabraliśmy się do roboty. Udało się stworzyć układ jednej z głowic. Pozostała elektryka, zamontowanie napędów (ręcznych) i można szutrować :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
Post: 15 lut 2022, 21:45 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3046
Cytuj:
..../naforum.zapodaj.net/....
Proponuję Ci wrzucać zdjęcia bezpośrednio na nasze forum, bo za jakiś czas możesz się mocno zdziwić.
Ja już to niestety przerabiałem :( .


Na górę
Post: 15 lut 2022, 21:47 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3046
Cytuj:
Obrazek
Po co zastosowaliście anglika widocznego na powyższym zdjęciu? Planujecie żeberko ochronne, czy coś innego?


Na górę
Post: 15 lut 2022, 22:03 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3046
Cytuj:
Ja bym spróbował ponownie złożyć ten projekt i zobaczyć, co faktycznie go "boli". Co jak co, ale działało, a mamy obecnie tyle możliwości tworzenia układów makiety, że wpięcie każdej kolejnej technicznej jest jak najbardziej na plus :D
Tu raczej należałoby się zastanowić co zostawić :lol: . Co go boli :?: :arrow: Stacja była budowana na szybko, kilka dni przed imprezą w Kamieniu Pomorskim. Do budowy wykorzystałem tory Mechano (takie miałem akurat pod ręką :lol: ). Składami bujało na niej, jak na prawdziwej stacji rozrządowej (mocno krzywe). Rozjazdy z napędem ręcznym też nie są ostatnim krzykiem mody :lol: . Do tego dochodziły problemy na łuku (słabe spasowanie) oraz zawodzące moduły pętli zwrotnej. Zastosowane były dwa, gdyż z jednej grupy torowej do drugiej poprowadzone były dwa tory. W tym przypadku nie wiem czy problemy nie wynikały przypadkiem z braku boostera. Kilka składów na stacji, spadki napięcia i duże prawdopodobieństwo, że podczas przejazdu pociągu przez moduł ten po prostu nie dawał rady. Nigdy później tego już nie sprawdzałem. Kiedyś może jeszcze wrócę do tego projektu.


Na górę
Post: 16 lut 2022, 0:23 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Cytuj:
Po co zastosowaliście anglika widocznego na powyższym zdjęciu? Planujecie żeberko ochronne, czy coś innego?
Projekt zakłada dwutorowy wjazd :)


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 16 lut 2022, 11:01 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Skrajne tory są bardzo niebezpiecznie blisko krawędzi modułu. Nawet niewielki wstrząs modułu moze mieć przykre skutki.
Zaplanowane są jakieś barierki?

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 16 lut 2022, 11:51 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 09 kwie 2009, 19:07
Posty: 82
Prezes myśli o wszystkim


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl