- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 11:22

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4
Autor Wiadomość
Post: 25 mar 2019, 11:27 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 10 sty 2018, 21:03
Posty: 281
Lokalizacja: szczecin
O ile na innych stacjach można było się wyrobić z Oblotem ,tak na Drawnie stonki miały ciężki żywot .zwłaszcza na manewrowej prędkości .
A tak BTW dzięki za super imprezkę . W sobotę myślałem że nogi mi odpadną od kręgosłupa od ilości kilometrów przejechanych :mrgreen:

_________________
QFerki squad -Helenka, Antek, Kasia i Paweł


Na górę
Post: 25 mar 2019, 11:50 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
... a o normie nie słyszałem nie wszytko podlega normą .
Wszystko podlega normom albo tej pisanej albo tej wynikającej z doświadczenia, czasami tradycji.
Mnie interesuje skąd się bierze to 4x. Zależy od odległości pomiędzy stacjami, węzłami?
U mnie na makiecie odległości są kilkunastosekundowe i pociąg pokona odległość w minutę czy dwie po przyspieszeniu 4x?
Oczywiście można to przemnożyć przez 120 i ...

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 25 mar 2019, 12:33 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 26 lip 2015, 21:54
Posty: 272
Lokalizacja: Szczecin
A co chcesz jeździć w rzeczywistym to byś cały rok kiblował przy makiecie a co do norm to jest umowne że wszystko podlega normom na głupotę nie ma normy.

_________________
Tydzial-Tadeusz
ZKMK SZczecin


Na górę
Post: 25 mar 2019, 12:42 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Gdzieś kiedyś czytałem, że 24 h modelarskie można zrobić w 6 h wystawy i w ten sposób mamy rozkład na pozornie całą dobę.


Na górę
Post: 25 mar 2019, 14:30 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 22 mar 2009, 17:31
Posty: 149
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
W Gdańsku jeździliśmy od 9:30 do 14 i wyrabialiśmy rozkładowy czas od 6:00 do 18:00


Na górę
Post: 25 mar 2019, 14:55 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
A co chcesz jeździć w rzeczywistym to byś cały rok kiblował przy makiecie...
Poczytaj, postaraj się ogarnąć co jest napisane, potem napisz, potem a nie przed zrozumieniem.
Cytuj:
a co do norm to jest umowne że wszystko podlega normom
??? Nie ogarniam
Cytuj:
na głupotę nie ma normy.
Nie ma, zgadzam się.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 25 mar 2019, 15:09 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Cytuj:
Cytuj:
... a o normie nie słyszałem nie wszytko podlega normą .
Wszystko podlega normom albo tej pisanej albo tej wynikającej z doświadczenia, czasami tradycji.
Mnie interesuje skąd się bierze to 4x. Zależy od odległości pomiędzy stacjami, węzłami?
U mnie na makiecie odległości są kilkunastosekundowe i pociąg pokona odległość w minutę czy dwie po przyspieszeniu 4x?
Oczywiście można to przemnożyć przez 120 i ...
Zegar można ustawić dowolnie x1, x2, x3, x4, x5 itd. Rozkład jazdy ustawia się pod zadany czas modelarski. Z czego wynika przyjęcie mnożnika x4 - nie wiem. Zrobiłem to na podstawie doświadczeń kolegów z innych imprez. Chociaż jak byłem w Toruniu to chłopaki jeździli na rozkładzie x1 (czas rzeczywisty). Wydaje mi się jednak, że lepiej jak jest dać jakiś mnożnik, bo potem przy przyjęciu x1 słabo to wygląda, jak skład wyjechał ze stacji o 7:00, a na kolejnej zameldował się o 7:01 :? .

Wiem też, że niektórzy przyjmują do opracowania rozkładu zegar x4, a na imprezie jeżdżą wg przelicznika x4,5.


Na górę
Post: 25 mar 2019, 15:18 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
W Gdańsku jeździliśmy od 9:30 do 14 i wyrabialiśmy rozkładowy czas od 6:00 do 18:00
Cytuj:
Gdzieś kiedyś czytałem, że 24 h modelarskie można zrobić w 6 h wystawy i w ten sposób mamy rozkład na pozornie całą dobę.
W porządku, ja się zgadzam z Wami, ze tak robiliście na dużych imprezach i grało.
Ja się zastanawiam, dlaczego jest 4x i czy to będzie pasowało na mojej makiecie, gdzie są małe odległości między stacjami.
4X to 6h zabawy, sporo jak dla jednego.
Ja mogę u siebie rozkład jazdy rozpisać na 24h od 00:00 lub od startu w danym momencie, mogę ustawić rozkład na czas przejazdu pomiędzy stacjami, węzłami. Ile czasu będzie trwało te 24h to zależy ode mnie i od ustawionego czasu. Zresztą można zamknąć ten temat, dojdę do tego empirycznie.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 25 mar 2019, 15:29 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
...Z czego wynika przyjęcie mnożnika x4 - nie wiem. Zrobiłem to na podstawie doświadczeń kolegów z innych imprez.
Pewnie te 4x wynika z czasu trwania imprezy i jak to zwykle jest to około 5 - 6h
Cytuj:
... Chociaż jak byłem w Toruniu to chłopaki jeździli na rozkładzie x1 (czas rzeczywisty). Wydaje mi się jednak, że lepiej jak jest dać jakiś mnożnik, bo potem przy przyjęciu x1 słabo to wygląda, jak skład wyjechał ze stacji o 7:00, a na kolejnej zameldował się o 7:01 :? .

Nie do przyjęcia.
Cytuj:
... Wiem też, że niektórzy przyjmują do opracowania rozkładu zegar x4, a na imprezie jeżdżą wg przelicznika x4,5.
Wydaje się ten mnożnik właściwym na imprezie. Czy u mnie na makiecie się sprawdzi, zobaczymy. Większy mnożnik to większe czasy przejazdu między stacjami.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 25 mar 2019, 15:40 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 26 lip 2015, 21:54
Posty: 272
Lokalizacja: Szczecin
Maciek rozkład x4 stosuje się na makietach modułowych na swojej musisz dopasować do swoich warunków .

_________________
Tydzial-Tadeusz
ZKMK SZczecin


Na górę
Post: 12 kwie 2019, 17:11 
Offline

Rejestracja: 08 lut 2016, 9:58
Posty: 40
Cytuj:
Maciek rozkład x4 stosuje się na makietach modułowych
Czas modelarski to wynalazek Fremo. Na ich imprezach, gdzie głównie chodzi o ruch towarowy
przewóz towarów itd., pomaga rozpisać przejazdy i ruch na krótkich odcinkach.
Na małe spotkania rozkład rozpisuje się na sesje, najczęściej 3-4 godzinne czasu rzeczywistego.
Hazero robi rozkłady w czasie rzeczywistym.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl