- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:43

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 8 Następna
Autor Wiadomość
Post: 23 lis 2017, 1:31 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
4 z 5 skrzynek udało się ostatnio skręcić, a w tak zwanym "międzyczasie" w domu zajmuję się jednym z modułów wąskotorowych.
Przewidziany peron "Wąskotorowej Kolei Dojazdowej" oraz parking typu P+R na kilkanaście samochodów.
Obrazek


Na górę
Post: 27 lis 2017, 2:01 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Dalsze postępy prac nad modułem wąskotorowym:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Po trawieniu pojawią się jeszcze znaki i latarnie. Tor elektrycznie sprawny.


Na górę
Post: 27 lis 2017, 2:19 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Uaktualniony projekt stacji z wąskotorówką (czarny). W miejscu fioletowych torów będzie szopa na lokomotywy. Torowisko zielone to bocznica dla wagonów towarowych, a niebieskie dla cystern.
Obrazek


Na górę
Post: 28 lis 2017, 11:29 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
Kacper czym ty malowałeś te linie ?? Mam wrażenie że chcesz to zrobić raz dwa na odpierdziel i byle jak !!!
Raz dwa mogę robić tylko ja :twisted:
Weź się chłopie ogarnij i zrób to jak należy. Jak nie wiesz, nie umiesz pytaj, pytaj, pytaj !!!!!!!!!!!!!!!!


Na górę
Post: 28 lis 2017, 11:45 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Białym markerem. To czym w takim razie zrobic linie? Widziałem gdzieś cieniutkie białe taśmy, ale wydaje mi się, że troche za bardzo się świecą.


Na górę
Post: 28 lis 2017, 12:50 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 26 lip 2015, 21:54
Posty: 272
Lokalizacja: Szczecin
Maćku Kacper tnie koszty.

_________________
Tydzial-Tadeusz
ZKMK SZczecin


Na górę
Post: 28 lis 2017, 12:58 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
Tak jak malujesz pasek np na ścianie - przyklejasz taśmę z obu stron tworząc linię - malujesz środek - zrywasz taśmę - masz prostą linię
Obrazek


Na górę
Post: 28 lis 2017, 13:34 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Dokładnie tak robiłem, tylko że cieniutki pasek pomiędzy taśmami malowałem białym markerem.


Na górę
Post: 28 lis 2017, 15:24 
Offline
ZKMK
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 lis 2014, 21:19
Posty: 98
Jeżeli powierzchnia maskowana taśmą jest chropowata to malując markerem lub mokrym pędzlem zawsze będą podcieki jak w twoim przypadku.
Zrób tak, naklej taśmę maskującą, następnie nabierz na pędzel małą ilość farby (możesz lekko przetrzeć pędzel o chusteczkę jednorazową z nadmiernej ilości farby) i delikatnymi szybkimi pociągnięciami maluj RÓWNOLEGLE do krawędzi taśmy maskującej. Ta technika nazywa się "drybrush" (suchy pędzel).

I zgadzam się z prezesem; tylko jemu wolno robić szybko i na odpierdziel :lol:

_________________
Ifonka79 - Krzysiek


Na górę
Post: 28 lis 2017, 16:31 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Dzięki, będę probowal.


Na górę
Post: 28 lis 2017, 17:48 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
Cytuj:
delikatnymi szybkimi pociągnięciami maluj RÓWNOLEGLE

I zgadzam się z prezesem; tylko jemu wolno robić szybko i na odpierdziel :lol:
A jak to jest równolegle ? Ja umiem tylko wzdłuż albo w poprzek :/
Bo tylko prezes umie szybko i na odpierdziel :)


Na górę
Post: 01 wrz 2018, 20:58 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Żeby nie było, że wziąłem rzeczy i temat stacji umarł. Po prostu brakło troszkę czasu, ale podczas wakacji udało się zarobić i zgromadzić fundusze na dalszy rozwój projektu :)
4 moduły, które zawadzają zapewne w modelarni mają płaskie końce, tzn. nie ma z nich wyjazdu na sTTandardowe skrzynki, więc korzystając z chwili czasu pociąłem sklejkę i zabrałem się za zrobienie wjazdów na stację.

Pierwszy, zaledwie pół metrowy, który ze względu na swoją wysokość prawdopodobnie nie będzie składany w tort, a otrzyma indywidualną skrzyneczkę. Jest plan na wodospad i malutki wiadukt nad wodą. Pompa znajduje się już na swoim miejscu i mam nadzieję, że całość zadziała zgodnie z moją niezbyt pewną myślą technologiczną. Co z tego wyjdzie zobaczymy, w ostateczności moduł zaleję czymś imitującym wodę.
Obrazek

Moduł drugi ma długość 1 metra tak samo jak skrzynki stacyjne, więc będzie można wszystko razem złożyć. Niestety podczas docinania podtorza moja mocno budżetowa wyrzynarka postanowiła umrzeć, także czekają mnie kolejne zakupy i kolejna obsuwa w budowie...
Obrazek

Muszę podjechać w końcu na Cukrową i zabrać część swoich skrzynek, bo łatwiej wygospodarować mi 30 minut wieczorem i troszkę przy nich pogrzebać, niż mieć wolną sobotę szczególnie podczas roku szkolnego...

Tak jak kiedyś powiedziałem, spróbuję aby całość była przejezdna do kolejnych warsztato-pokazów na USie.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 8 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl