- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:11

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 58 Następna
Autor Wiadomość
Post: 23 paź 2017, 19:14 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
W wakacje rozebrałem makietę i zostało mi po niej troszkę rzeczy.
W TT mamy już dużą stację osobową, jak i techniczną, dlatego postanowiłem zbudować towarową.
Obrazek

2 białe tory na górze będą torami głównymi, przy których będą perony. Na górze będą stały: budynek stacyjny, toalety, budka dróżnika i górski dom.
Projektując stacje miałem na myśli przede wszystkim moje składy towarowe, dlatego:
-zielone tory, to miejsce odstawcze dla chłodni oraz krytych wagonów towarowych, pomiędzy nimi będzie znajdował się plac przeładunkowy
-niebieskie tory, to miejsce dla cystern, a obok nich będzie znajdywała się jakaś przepompownia

Czerwony fragment toru to wiadukt kolejowy prawdopodobnie nad drogą.

Plan jest taki, aby całość zmieścić na 3 modułach po 110 cm. Myślę jeszcze nad jednym "odgałęzieniem" na browar, gdzie będą podjeżdżały wagony calsberga i tuborga.

Wiem, że może układ torów jak i stacja nie jest jakoś szczególnie rewelacyjna, natomiast staram się patrzeć na całość z poziomu moich niewielkich funduszy. Większość układu torowego już posiadam, a nie chcę wyolbrzymiać projektu, ponieważ nie będzie mnie na niego stać, a szkoda, by stacja leżała nie wiadomo ile rozgrzebana. Trapezy przed i za stacją to już projekt na przyszły czas.

Jakieś sugestie?


Na górę
Post: 23 paź 2017, 21:58 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
... natomiast staram się patrzeć na całość z poziomu moich niewielkich funduszy. ... Jakieś sugestie?
Mogę Ci zaproponować 3 x EW1 L; 3 x EW1 R i 2 x DKW I. Wiem, że te rozjazdy odbiegają od EW2 ale na bocznicę, tym bardziej browaru :lol: się nadadzą. To była moja sugestia. Zainteresowany???

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 23 paź 2017, 22:21 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Cytuj:
Mogę Ci zaproponować 3 x EW1 L; 3 x EW1 R i 2 x DKW I.
Taki też był plan, żeby robić na EW1, których już część mam. Do przetaczania moich wagoników w zupełności wystarczą. Co do DKW I to na razie sobie odpuszczę...


Na górę
Post: 23 paź 2017, 22:29 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
... żeby robić na EW1, których już część mam. ...
DKW I to już wiem, a EW1 czy Ciebie interesuje?

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 23 paź 2017, 22:45 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
EW I jak najbardzej.


Na górę
Post: 24 paź 2017, 0:19 
Offline
ZKMK
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lip 2013, 12:44
Posty: 164
Dorób jeszcze przejście z toru 1 na 2, jak masz miejsce to lepiej półtrapezem. DKW to zmora.
A z drugiej strony to kilka drobniutkich korekt plus materiał od WMaca i też budujesz Glinki


Na górę
Post: 24 paź 2017, 11:13 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
Obrazek

1. Rozumiem ze ten kawałek "przepompownia" ma być tak jak przedstawiłeś na rysunku
(zakładam około 1,5m) z perspektywy imprez - słabo z miejscem i ciężko będzie to kiedyś podłączyć.
2. Plac przeładunkowy fajnie ale wymusza to chyba zwiększenie szerokości skrzynki do min 50cm
chyba że ma to być jako dostawka
3. Długość skrzynek 1,1m ? inaczej niż wszyscy (dawna siatka to iks x 30cm, ostatnio robimy 1m)
ale to jak już tam uważasz.

Ogólnie pomysł fajny - przemyśl jeszcze i do dzieła


Na górę
Post: 24 paź 2017, 12:17 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Wcześniej o tym nie napisałem, ale tak, moduły będą miały szerokość 50 cm.
Przepompownie celowo tak wymyśliłem, aby "wyjeżdżała" w kierunku publiczność, a moduł będzie obudowany pleksi, więc nie będzie konieczności dostawiania do niego barierek na 05, m tak jak to ma miejsce przy standardowych modułach. Miejsca zajmie może troszkę więcej, ale tak jak rozstawialiśmy makietę na warsztaty, czy w starej rzeźni, to wydaje mi się, że taki "wyjazd" z makiety nie tylko by się zmieścił, ale mógłby być ciekawym urozmaiceniem.
Może lepiej zamiast pod kątem 90 stopni zrobić go "na ukos"? Pomyślę jeszcze przed zakupem sklejki.


Na górę
Post: 24 paź 2017, 14:18 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
EW I jak najbardzej.
Załatwione.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 24 paź 2017, 20:22 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Dzięki życzliwości wmaca27 powstały większe możliwości.
Obrazek
Oto projekt uzupełniony o kolejne rozjazdy. Ze stacyjki zrobi się stacja, a manewry będą dużo ciekawsze.
Dodatkowo powstanie tor odstawczy (żółty) dla lokomotywy, jak i 2 tory przy torach głównych dla składów osobowych. Będzie też możliwość zmiany toru na szlaku głównym.
Jeszcze raz dzięki wzmac27! :)


Na górę
Post: 25 paź 2017, 8:52 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
To już na bogato. Myślałeś już ile to wszystko będzie kosztowało?
Cytuj:
...staram się patrzeć na całość z poziomu moich niewielkich funduszy.
...a nie chcę wyolbrzymiać projektu, ponieważ nie będzie mnie na niego stać...
samych rozjazdów naliczyłem 11 jak tym będziesz sterować?
zastanów się nad tym browarem bo już projekt jest mocno rozbudowany i nie wiem czy jest sens tak szaleć
(cały czas będę się upierał że na imprezie w naszych warunkach nigdy tego nie użyjesz (no może raz na 100 :D ))
Układ fajny, będzie można bawić się niezależnie od tego co dzieje się na torach głównych.


Na górę
Post: 25 paź 2017, 9:20 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
... rozjazdów naliczyłem 11 jak tym będziesz sterować?...
A może na początek Conradami!
A potem ...

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 58 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl