- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:14

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26 paź 2016, 16:40 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
MakieTTa sterowana GbbKolejką

Tory ułożone, teraz okablowanie. Jest tego sporo bo 49 rozjazdów, tyleż semaforów. Jest co podłączać.
Sterowanie zaplanowałem przy pomocy GbbKolejki. Będzie informacja zwrotna z odcinków izolowanych. Część będzie Lenza

LR101+LB101 z LB050 (do wykrywania napięcia). Muszę dokupić jeszcze moduły informacji zwrotnej, czy będzie to w dalszym

ciągu Lenz czy Martinezo albo LDT. To nie postanowione. Wiem od Kolegi, że współpracują ze sobą bezproblemowo.
I tak: Pierwsze 49 adresów jest przeznaczonych na rozjazdy (dekodery LS150 i MS8ACCfull i ServoPinty), następne 50 adresów

od 51 do 101 to dla semaforów. Będzie więcej bo jeszcze nie uwzględniłem wielokomorowych.
W systemie informacji zwrotnej Lenza dla informacji zwrotnej położenia rozjazdu jest zarezerwowane pierwsze 64 adresy. A

bardziej szczegółowo to każdy adres (Feedback adress) u Lenza ma 4 (Point Adress). Rozumiem to jako, że jeden adres jest

przeznaczony na 4 odcinki izolowane (4 subadresy). Czy dobrze rozumuję? Jeszcze tego nie podłączałem więc nie jestem pewny.

Instrukcje mam po angielsku (niemiecki angielski) i po niemiecku. Na makiecie testowej było tylko kilka rozjazdów i

semaforów więc adresy informacji zwrotnej się "nie gryzły" z adresami rozjazdów czy semaforów. Nie wiem jak to będzie

teraz. W instrukcji jest napisane, że mogą być z tym problemy więc ustawienie fabryczne LR101 jest ustawione na adres 65.
Ilość adresów do przydzielenia jest od 1 do 128.
Czy któryś z Kolegów ma doświadczenia z taką ilością rozjazdów i semaforów i odcinków izolowanych z informacją zwrotną i

mógłby sie nim podzielić.
Ja chętnie udzielę dodatkowych wyjaśnień jak będą potrzebne.

Na pokazywanej planszy proszę nie brać pod uwagę odległości pomiędzy poszczególnymi rozjazdami. W tym kształcie plansza

jest potrzebna tylko do sterowania i pokazania drogi pociągów czy stanu semaforów lub położenia rozjazdów. W założeniu ma

się to zmieścić na monitorze 24". Bez potrzeby przesuwania planszy na ekranie.
Makieta jest o rozmiarach 320 x 220 cm. Np. te 2 pętle mają lewa 720cm a prawa 590cm. Tory na stacji głównej po około 120cm


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Post: 27 paź 2016, 7:35 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 26 lip 2015, 21:54
Posty: 272
Lokalizacja: Szczecin
To po woli i będziesz mógł nogi na pulpit a wszystko będzie się kręciło.

_________________
Tydzial-Tadeusz
ZKMK SZczecin


Na górę
Post: 31 gru 2016, 13:25 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Jak postępy we wdrażaniu GbbKolejki na makiecie, masz się już czym pochwalić?


Na górę
Post: 31 gru 2016, 14:23 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
Jak postępy we wdrażaniu GbbKolejki na makiecie, masz się już czym pochwalić?
Hmm, postępy ...
Trudno powiedzieć bo przez tydzień szukałem zwarcia w okablowaniu. Znalazłem dwa, jest jeszcze trzecie. Co prawda jest ona wyeliminowane ale przyczyny nie znam. Dziwne, ale prawdziwe.
Po Nowym Roku podłączam Lenza do GbbKolejki i zaczynam. Czekam na projekt informacji zwrotnej od Martinezo. mam co prawda swój ale warto wiedzieć co myśli i zaprojektuje producent tych modułów.
Jak odpalę wszystko to zacznę profilowanie lokomotyw, potem trochę jazdy i montaż informacji zwrotnej i semaforów.
Nie omieszkam się pochwalić.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl