- Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei -

Forum Internetowe
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:26

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 415 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 129 30 31 32 3335 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Shoutbox
Post: 06 sty 2020, 22:02 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Wzajemnie, a przede wszystkim zdrowia i oby ten rok nie był gorszy od poprzedniego.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
 Tytuł: Re: Shoutbox
Post: 10 sty 2020, 12:30 
Offline
Prezes Klubu

Rejestracja: 03 maja 2009, 10:27
Posty: 1244
Jeżeli ktoś planuje większe zakupy w Modelmani bardzo proszę o pilny kontakt !!!!!!!!!!


Na górę
 Tytuł: Re: Shoutbox
Post: 12 sty 2020, 23:02 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Cytuj:
Jeżeli ktoś planuje większe zakupy w Modelmani bardzo proszę o pilny kontakt !!!!!!!!!!
Ja coś tam planuje za jakieś 300 plny. Pogadamy w poniedziałek jak ogarnę moje semafory.

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
 Tytuł: Re: Shoutbox
Post: 20 sty 2020, 0:10 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Ogłoszenie:
Niedawno wywoziłem z modelarni 2 worki śmieci, bo akurat miałem pusty śmietnik pod domem, ale widzę, że znów górka.
Obok "głównego śmietnika" powiesiłem żółty worek na butelki, folie itd.
Mogę go zabierać co jakiś czas, bo mam pod domem kontenery na segregację. Przy okazji nasz klub zadba nieco o ekologię ;)
Obrazek


Na górę
 Tytuł: Re: Shoutbox
Post: 20 sty 2020, 12:09 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 10 sty 2018, 21:03
Posty: 281
Lokalizacja: szczecin
Dobry pomysł.

_________________
QFerki squad -Helenka, Antek, Kasia i Paweł


Na górę
 Tytuł: Re: Shoutbox
Post: 21 sty 2020, 10:36 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 10 sty 2018, 21:03
Posty: 281
Lokalizacja: szczecin
Kabel ,przedłużacz drukarki ,ma ktoś na zbyciu ???? 2 sztuki potrzebuje

_________________
QFerki squad -Helenka, Antek, Kasia i Paweł


Na górę
 Tytuł: Re: Shoutbox
Post: 21 sty 2020, 11:05 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Mam chyba nawet 4 i kilka VGA (mniejsza ilość pinów).
Wieczorem będę w domu to sprawdzę i dam znać :)


Na górę
 Tytuł: Re: Shoutbox
Post: 31 sty 2020, 1:17 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
Zdaję sobie sprawę, że teraz cały nasz zapał idzie teraz w wystawę, ALE:
Może przy okazji tego, że część rzeczy wyniesiemy z modelarni i magazynu warto pomyśleć o swego rodzaju porządkach?
Coraz częściej bywam na Cukrowej, próbuję coś rzeźbić, a miejsca brak. Ok, nie mamy największego pomieszczenia, ale z pewnością możemy je lepiej zagospodarować.
Modelarnia zastawiona jest przez od lat nieruszane projekty: szafa z jakąś stacją, fragment portu, wąskotorówka, Dąbie/Goleniów (już nie pamiętam co miało na tych skrzynkach powstać). Przy okazji wszędzie walające się śmieci...
Nie chodzi mi w tym poście o atak na kogokolwiek, bo sam nie jestem święty, ale wszyscy płacimy składki i na pewno każdy kto coś robi chciałby mieć kawałek miejsca do pracy.
Nie zwołuję ludu do generalnych porządków, bo sam zapewne nie dam rady na nich być (przez zajęcia sobota do 18 mi wypada), ale może każdy kto coś porzucił w modelarni mógłby zrobić na to boxy i po wystawie spróbować włożyć to do magazynu?
Przy okazji przypominam, że w modelarni mamy mopa i nie, nie chodzi mi o błyszczącą podłogę, ale o to, aby aż tak się nie kurzyło.

Co do magazynu, też wydaje mi się, że przy okazji wystawy możemy wprowadzić tam pewne modyfikacje.
Nie korzystamy z szafek z półkami po prawej stronie, bo są zawalone przez sterty nóg do modułów. Może warto te szafy odsunąć na metr od ściany, a nogi układać za nimi?
Myślę też, że skrzynki Dąbia/Goleniowa powinny wylądować na końcu w koncie, a nie stać tuż przy wejściu skoro i tak nikt z nich nie korzysta.
Zdaję sobie sprawę, że z roku na rok przybywa nam makiety, ale przy dobrym ułożeniu, a nie przypadkowym wstawieniu jesteśmy w stanie zorganizować nam pozornie dodatkową przestrzeń.

Jeszcze raz napiszę, nie mam do nikogo pretensji za to jak wygląda nasza modelarnia - chodzi mi jedynie o to, że od czasu do czasu warto tam posprzątać :)


Na górę
 Tytuł: Re: Shoutbox
Post: 31 sty 2020, 7:30 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 26 lip 2015, 21:54
Posty: 272
Lokalizacja: Szczecin
Popieram !!!!!!!!!!!!!

_________________
Tydzial-Tadeusz
ZKMK SZczecin


Na górę
 Tytuł: Re: Shoutbox
Post: 31 sty 2020, 14:45 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2009, 13:43
Posty: 1629
Lokalizacja: Dolice
Brawo Kacper!
Ale jak drzwi się otwierają to nie ma co panikować :twisted:

_________________
wmac27 - Maciej
Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei
http://www.zkmk.org


Na górę
 Tytuł: Re: Shoutbox
Post: 31 sty 2020, 23:00 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 17 cze 2012, 12:40
Posty: 3045
Co do magazynu to w 2018 roku miały powstać w nim dodatkowe półki. Niestety projekt umarł śmiercią naturalną. Może warto byłoby wrócić do tego pomysłu. Byłem wczoraj w modelarni i faktycznie ledwo idzie się wcisnąć. Nie da się ukryć, że dołożyłem tam też swoją cegiełkę. Port mógłbym schować do magazynu, ale... magazyn też jest załadowany po brzegi. I w tym też mam swój udział i to nie mały :D . Jak zbuduję jeszcze schody do prezentacji szyn (a jestem już coraz bliżej realizacji tego pomysłu) to nie wiem gdzie to postawię.

Temat robienia porządków wraca jak bumerang przy każdych warsztatach. Problem polega na tym, że podczas organizacji imprezy nikt nie ma na to czasu, a po imprezie wszyscy są tak wypompowani, że zwozi się wszystko i wrzuca byle jak, byle tylko jak najszybciej to skończyć.


Na górę
 Tytuł: Re: Shoutbox
Post: 31 sty 2020, 23:30 
Offline
ZKMK

Rejestracja: 01 cze 2014, 17:27
Posty: 815
W pełni się zgadzam, natomiast po warsztatach można powoli się organizować i zacząć coś działać.
Nie raz byłem przy pakowaniu, więc wiem w jakim biegu wszystko się dzieje, ale bez uporządkowania tego co mamy zakopiemy się we własnych "śmieciach"...
Nie jestem przekonany do pomysłu nowych półek, bo zabierają cenne miejsce, a co właściwie na nich ustawimy? Mamy chyba 3 szafy z półkami zakopane za nogami, dlatego zasugerowałem, aby nogi znalazły się za nimi.
Jak uporządkujemy nieco półki na wejściu to odzyskamy trochę cennego miejsca na projekty w trakcie realizacji. Większość skończonych modułów jest spakowana w skrzynie/torty, a te które jeszcze ich nie mają.... hmm - właściciele wiedzą co robić ;)

W modelarni przydałoby się też zrobić styropianową obudowę na niemożliwy do zakręcenia kaloryfer... trochę partyzantka, ale praca w tej temperaturze bywa uciążliwa...
Brak wentylacji również od dawna nam doskwiera, pojawił mi się w głowie pomysł, aby kupić wiatrak wentylacyjny i ze 20-30 metrów elastycznej rury. Nie wiem jedynie jaka jest możliwość uchylenia na 10 cm drzwi na klatce schodowej, aby wiatrak zaciągał z dworu świeże powietrze... znów partyzantka, ale lepszego pomysłu pomysłu póki co nie mam, wymiana okna na otwierane jest zapewne, a raczej na pewno niemożliwa :roll:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 415 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 129 30 31 32 3335 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl